CENTER BACK - páteřák

Páteřák se speciálním NBR jádrem, který nabízí jedinečné absorbční schopnosti nárazů.

vyberte velikost

24 měsíců


1999 Kč s DPH

 • Popis
 • Podobné
 • Velikosti
 • ► páteřák se přizpůsobí tělu
  ► stejné absorbční schopnosti za teplého i za chladného počasí
  ► výtečné DVR hodnoty při nárazech
  ► 3D mesh materiál jako izolace mezi páteřákem a Vaší funkční/termální iXS vrstvou
  ► "sendwičová" struktura (3D mesh, poté jádro tvořené polyethylenem s plástvovým vzorem a vklady z NBR)
  ► vnější strana je z otěruvzdorného polyesteru
  ► nastavitelné ramenní pásy
  ► pásová část má odnímatelné nastavení obvodů
  ► nenápadný
  ► vydrží tlak dle EN 1621-2 (do 8,3 kN)

  Rozměry velikostí v mm:
  S...495 x 198 x 26
  M...550 x 223 x 26
  L...600 x 237 x 26

  Chránič páteře od iXS CENTER BACK je novinkou na sezónu 2016. Tento perfektní chránič skvěle vypovídá o kvalitně a neustálém zdokonalování značky iXS.

  Pojďme se mu podívat "na zoubek".

  V případě všech chráničů je třeba zohlednit stupeň ochrany a zároveň komfort nošení. Můžete si dát na záda 3 cm tlustou betonovou desku s armaturou a určitě Vás ochrání perfektně. Ale o komfortu nošení nemůže být řeč. Proto firma iXS vyvinula tento chránič. Jeho nošení ani nepoznáte, protože se Vám perfektně přizpůsobí a to díky tvárnému materiálu, ze kterého je vyroben a zároveň díky podšívce (lze-li tomu tak u chrániče říkat), která je z 3D mesh materiálu a kterou přes vaše iXS funkční, nebo iXS termo prádlo ani nepocítíte. Díky svému tvaru také nebude ani vidět pod Vaší iXS motocyklovou bundou, popř. iXS kombinézou.

  Narozdíl od ostatních páteřáků má tento stejné vlastnosti jak za chladu, tak za tepla. Takže nebudete muset v chladnějším období čekat a "rozehřívat" páteřák, aby se vytvaroval.

  Jeho odolnost tkví v tkzv. NBR jádru. Jedná se o anglickou zkratku Nitrile Butadiene Rubber, což bychom volně do češtiny přeložili jako gumové jádro z nitril-butadinu.

  Toto jádro je senwičově vrstveno z polyetylenu plástvové struktury a NBR. 

  Díky této sendwičové struktuře odolá páteřák CENTER BACK nárazům do síly 8,3 kN!

  Samozřejmě, pokud dostanete takovou pecku, tak se většinou složíte z motocyklu na zem. Na to vývojáři mysleli také a vnější vrstvu vyrobili z vysoce odolného, otěruvzdorného polyesteru.

  Páteřák je konstruován tak, abyste ho mohli nosit samotný na kšandách a upnout v pase. Přes něho můžete kdykoliv přehodit iXS bundu.

  Tento páteřák je univerzální, takže je vhodný jak na zimní sporty (lyže, snowboadry, brusle,...), tak na letní sporty (skateboardy, longboardy, cyklistika, kanoistika,...). Prostě Vás ochrání všude, kde byste se mohli zmrzačit.

  Pokud budete kupovat u nás (www.ixs-sport.cz, na webu který provozuje CEPSO, s. r. o.) bundu a budete brát zároveň v jedné objednávce jakýkoliv páteřák, máte právo na 25% slevu chrániče páteře.

  Materiál:
  3D mesh (=100% PES), polyethylen o hustotě 30kg/m3 o síle 6-7mm, plástvová struktura z polypropylenu PP 10 mm, NBR vnitřní pěna o síle 7 mm a vnější vrstva 100% PES o gramáži 240g/m2
  Parametry

  Pohlaví Unisex

  Více informací